Apie mane

Esu Aleksej Ivenkov, gimiau Vilniuje 1977 m. Rusų kalba man yra gimtoji. Augau filologų šeimoje, todėl nuo mažens aš esu labai reiklus savo kalbai. Tai padėjo baigti mokyklą su pagyrimu ir du kartus tapti LR rusų kalbos ir literatūros olimpiados prizininku (1994 m. užėmiau pirmąją vietą, 1995 m. — trečiąją).
 
1999 m. baigiau VGTU ir gavau verslo vadybos bakalauro diplomą. 7 metus dirbau aviakompanijoje „Lietuvos avialinijos“ (regiono vadybininku, vėliau — pardavimo užsienyje skyriaus vadovu, IT projektų vadybininku). Taip pat 3 metus buvau interneto telefonijos paslaugas teikiančios bendrovės „Hermes Phone“ atstovas Lietuvoje.
 
2003 m. pradėjau versti raštu iš anglų / lietuvių į rusų kalbą. Iš pradžių tai buvo tik papildomas darbas, bet po kurio laiko supratau, kad žinių ir patirties, sukauptos per darbo tarptautinio verslo aplinkoje metus, asmeninių savybių bei įgimto kalbos jausmo pakanka tam, kad užsiimčiau vertimais profesionaliai. Nuo 2006 m. vertimai yra svarbiausia mano veiklos sritis ir pagrindinis pajamų šaltinis.
 
Visiškai sutinku su nuomone, kad gerai galima versti tik į gimtąją kalbą, todėl verčiu tik į rusų kalbą. Gerai moku anglų ir lietuvių kalbas, o tai yra antra būtina sąlyga norint užtikrinti nepriekaištingos kokybės vertimą. Tokia specializacija yra pakankamai siaura ir ne visada pagrįsta iš ekonominės pusės, bet kokybė man visada yra svarbesnė už kiekį.
 
Patikėję vertimus man užsakovai gali būti ramūs, kad tekste neliks neišverstų vietų, neišaiškintų sąvokų, „pamestų“ fragmentų. Visi matavimo vienetai, santrumpos, sąvokos ir kitos realijos bus kruopščiai ir rūpestingai išverstos ir adaptuotos rusų kalbai. Dažnai užduodu užsakovams klausimus ir pateikiu komentarus dėl vertimo, nes manau, kad tvarkingumo ir atidumo vertėjui niekada nebūna per daug. Mano išverstus tekstus galima drąsiai skelbti viešai, siųsti partneriams Rusijoje ir t. t. — garantuoju, kad tekstas bus parašytas gera ir taisyklinga šiuolaikine rusų kalba.
 
Iki šiol į rusų kalbą esu išvertęs apie 15 000 puslapių. Išverčiau į rusų kalbą didžiąją dalį tekstų vertimų biuro „Ambita.lt“ klientams.